Çamşıh Ozanları

aliertekin mehmetalikarababa alirizayalcin fezullahcinar mahmuterdal
ali metin
aliertekin mehmetalikarababa alirizayalcin fezullahcinar mahmuterdal
Valisi Dr. Hasan Canpolat'n Çamşıhta PDF Yazdır e-Posta
Ali Haydar Yalçın tarafından yazıldı.   
Cuma, 04 Mart 2011 16:53

2006 da Sivas

Valisi Dr. Hasan Canpolat'n Çamşıh ziyaretini Yeşil Divriği Gazetesi aşağıdaki yazı ile 3 resim eşliğinde vermişti.


Vali Hasan CANPOLAT Divriği’ye Bağlı Kırkgöz, Çamsıh, Gürpınar ve Eğrisu Köylerini Ziyaret Etti.

Divriği’ye bağlı Kırkgöz Köyünde vatandaşlar tarafından karşılanan Vali Hasan CANPOLAT, köy halkı ile bir süre sohbet ettikten sonra yeni yapılan Kırkgöz Köyü Sosyal Hizmet binasında incelemelerde bulundu.
Çamşıh Gürpınar Köyünde incelemelerini sürdüren Vali CANPOLAT, Sivas’ın bir Kültür Kenti olduğunu vurgulayarak, kentin kendine has farklılıkları ve güzellikleri olduğunu kaydetti. Çamşıh yöresinin geçmişin izlerini günümüze kadar taşıdığını ifade eden Vali Hasan CANPOLAT, “Çamşıh yöremiz ecdadımızın Anadolu’ya yerleştiği günden bugüne kadar özelliklerini ve güzelliklerini korumuş az sayıdaki yörelerimizden biridir” dedi.
Köylerine ilk kez bir Vali’nin geldiğini vurgulayan Çamşıh Hüseyin Abdal Derneği Fahri Başkanı Ali Haydar YALÇIN ise bu ziyaret anısına Vali Vali Hasan CANPOLAT’a plaket verdi.
Son olarak Eğrisu köyünde incelemelerde bulunan Vali Hasan CANPOLAT, burada da köy halkı ile bir süre sohbet etti.


Not. Sivas Valisi sn.Hasan Canpolatı Kırkgözde karşılayıp önce gürpınar köyünde sohbet nitelinde toplantı yapıldı.Ben Çamşıh hakkında uzunca bir sunum yaptım.Meyveler ikram edildi daha sonra Hüsyin Abdal Cem evi ve Dergahını ziyaret etti çok beğendiğini söyledi.Sn Valimiz bizlere asfalt konusunda çok yardımcı olan bir valiyde.Tayini çıkıp gitti. Çamşıh için yaptıklarından dolayı teşekkürler.

Son Güncelleme: Pazar, 13 Mart 2011 11:00
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile