Çamşıh Ozanları

aliertekin mehmetalikarababa alirizayalcin fezullahcinar mahmuterdal
ali metin
aliertekin mehmetalikarababa alirizayalcin fezullahcinar mahmuterdal
ÇAMŞIH’TA GENE YANGIN HABERİ PDF Yazdır e-Posta
Ali Haydar Yalçın tarafından yazıldı.   
Cuma, 20 Eylül 2013 20:06
ÖNEMLİ DUYURU

ÇAMŞIH’TA GENE YANGIN HABERİ

Bu kez yangın Çamşıh Hüseyin Abdal Cem Evi ve Türbesini de tehdit etti.

Bu gün 15.Eylül.2013 günü tahminen saat 14.00 civarında Cem evi bekçisi Hasan Erdoğan’ın dumanları görmesi ve dumanın geldiği bölgeye gittiğinde Cem evi arkasındaki döldür dağının Kızılpınar mevkiinde başlamış olduğunu görüp Dernek başkanımız Gazi Türkyılmaz’a haber vermesi ile tüm Çamşıh ayağa kalkmıştır.

Gazi Türkyılmaz yoğun telefon trafiği ile Divriği Belediyesi ve Ermaden itfaiyelerini harekete geçirmiştir. Yangına çok yakın olan o bölgede maden çıkaran Çiftay Şirketi tüm ekipmanlarını harekete geçirerek yangına müdahale etmiş ancak itfaiyelerin gelmesi Jandarmanında müdahalesi ile yangın kontrol altına alınmış ama Doldürün arka tarafı yani Güneş istasyonundan tarafı tamamen yanmıştır.
Yangının Döldür dağı tepelerine ulaşmasını ve Cemevi yönüne dönmesini Jandarma komutanı ve askerleri ile bekçimiz Hasanın yapraklı ağaç keserek yangına mudahale etmeleri etkili olmuş yangının bizden tarafa geçmesi önlenmiştir. Çiftay şirketinin dozerleride yangının Çamşıh tarafına geçmemesi için yollar açarak irtibatı kesmiştir.
Çok geçmiş olsun dileklerimizi bildirirken üzdüğümüzü de ifade etmek istiyoruz. Bu yangın önlenemeseydi Hüseyin Abdal Türbesi ve Cem evi de hatta Baloağa köyü de rizk altında olacaktı. Bu nedenle üzülüyor bu yangınların sık sık olması aklımıza türlü sorular getiriyor.

Bu yangında emeği geçen herkese Divriği Belediyesine,Ermaden LŞirketine,Çiftay Şirketine ,Jandarma komutan ve erlerine, emeği geçen herkese teşekkür ediyor derin saygılar sunuyoruz.
Çamşıh’ta yaşayan tüm dostlarımızın uyanık olması daima kontrollü hareket etmelerini diliyor, tekrar geçmiş olsun diyoruz...

ÇAMŞIH HÜSEYİN ABDAL DERNEĞİ
Ve
Ali Haydar Yalçın
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile