Çamşıh Ozanları

aliertekin mehmetalikarababa alirizayalcin fezullahcinar mahmuterdal
ali metin
aliertekin mehmetalikarababa alirizayalcin fezullahcinar mahmuterdal
Sadık Özgür Divriği Hastanesi C grubuna alındı PDF Yazdır e-Posta
Ali Haydar Yalçın tarafından yazıldı.   
Pazar, 27 Şubat 2011 00:00

alt


Divriği Hastanesinde yanlıştan dönüldü

Kale Kilit Onursal Başkanı Sadık Özgür'ün Divriği'ye yaptırdığı modern hastanede yaşanan gelişmeler bu kez Divriğilileri sevindirdi.Geçtiğimiz hafta gazetemizde de dile getirdiğimiz, “30 milyonluk yatırım projesi kuşa çevrildi” başlıklı haberde, hastanenin önce 400 yataklı olarak düşünüldüğünü, ancak bunun Divriği'ye çok olacağı gerekçesiyle önce 125 yatağa ardından da 96 yatak kapasitene düşürüldüğünü dile getirmiştik. Aynı haberde 5 katlı olarak yapılması düşünülen hastanenin bir katının da iptal edilerek 4 kata düşürüldüğünü ve hastanenin D tipi bir ilçe hastanesi olarak kalacağı yönünde söylentilerin ortaya çıktığını belirtmiştik.

CHP Divriği İl Genel Meclisi üyesi Haydar Kaplan tarafından dile getirilen sıkıntıda hastanenin C tipi olması gerekirken D tipinde bırakılacağı bununda Divriği'ye bir kazanımı olmayacağı kaydedilmişti.Durumu Sivas Valisi Ali Kolat'la görüşen Haydar Kaplan, hastane statüsünün değiştirilmemesi için gerekenin yapılması konusunda destek istemişti.Yapılan görüşmeler ve girişimlerin ardından Kaplan, Divriğililerin merakla beklediği haberi verdi.Kaplan, Sadık Özgür tarafından yaptırılan hastanenin D tipinden çıkarıldığını ve C tipi olacağını belirterek, bu kararın alınmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Kaplan hastanenin C tipine alınması ile birlikte bölge hastanesi konumunda olacağını ve ilçeye daha çok uzman doktor geleceğini dile getirdi.


Not.

Yukarıdaki haberde hastanenin C grubuna alındığı kesin değildi.Yeni aldığım bilgilere göre Sağlık Bakanlığı C grubuna alınması için girişimde bulunan Divriğililerin bu isteğini onamış ve kesinleşmiştir.

Bundan böyle amaliyat olacak hastalarımız Sivasa gitmeyecek yollarda telef olmayacak Divriğide YOGUN BAKIM ünitesi olan bir BÖLGE HASTANESİ olan Divriği Devlet Hastanesinde amaliyat olacaktır.

Emeği geçenlere teşekkürler.


Site YönetimiSon Güncelleme: Çarşamba, 09 Mart 2011 20:58
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile